Eryaman Acil Diş Hastanesi

Eryaman Acil Diş Hastanesi Değişen ve giderek belirli kalıpların içerisine giren dünyada estetik ve güzellik algısı da sürekli olarak devinim gösterir. Değişen estetik ve güzellik algısına paralel olarak bizler de değişim yaşarız. Toplumsal yaşam, sosyal medya, arkadaş çevresi gibi faktörler içsel anlamda bizleri değişime iter. Tam bu noktada estetik tedavi yöntemleri arayışına girer ve bir çözüm yolu ararsınız. İşte bu çözümlerden birisi de Hollywood Gülüşü olarak bilinir. Peki, nedir bu Hollywood gülüşü?

Hollywood Gülüşü Nedir?

Eryaman Acil Diş Hastanesi Hollywood gülüşü bazı belirgin özelliklere sahiptir. Örneğin en belirgin özelliği derin bir gülme hattına sahip olunması durumudur. Bu gülümsemeye sahip olan kişi güldüğü zaman üst azı dişlerine kadar bütün dişleri gözükür. Üst dişlerin kesici kenarlarından geçen hayali çizgiyle ise hastanın alt dudağı güzel bir uyum içerisindedir. Ağız köşeleri üst dudağın orta noktası baz alınarak yukarı doğru konumlanmalıdır.Eryaman Acil Diş Hastanesi Gülümseme esnasında ise hastanın üst diş etleri maximum olmak kaydı ile 2 mm. kadar görünmelidir.

Tedavi Planlaması Nasıl Olur?

Her ne kadar gülümseme kişiye özelse gülüş tasarımı da kişiye özeldir. Eryaman Acil Diş Hastanesi   Görüntüsünden rahatsız olarak hekime başvuran hastaların bu nedenle ilk olarak hayalindeki gülüş şekli belirlenir. Bu belirleme için, hastanın mevcut yaşantısında ve görüntüsünde memnun olmadığı noktalar dinlenerek değerlendirme sağlanır. Hemen akabinde dijital ortamda diş boylarının eşitlenmesi ve renklerinin belirlenmesi ile bir planlama çizilmiş olunur. 

Hekim muayenesinin ardından ortodontik ve cerrahi diş tedavilerinin olmaması durumunda belirlenen gülüş tasarımı planı hastaya uygulanmaya başlanır. Eryaman Acil Diş Hastanesi   Eğer ki ilgili hekim tarafından muayene esnasında ortodontik ya da cerrahi diş tedavisine ihtiyaç saptanırsa hekim öncelikle bu tedavileri önerir. 

Gülüş tasarımı tedavisinde hekim eklem bozuklukları saptarsa önce bu tedavi sağlanır. Genetik kaynaklı eklem bozuklukları gülüş estetiğini bozabildiği için gülüş tasarımı öncesinde bu bozuklukların öncelikli olarak tedavi edilmesi gerekir. Eryaman Acil Diş Hastanesi Örneğin çene gelişimi dikey yönde gerileme veya artış göstermişse ifade de bozukluklar yaşanabilmektedir. Hekim tarafından uygulanan ortopedik tedavi ile bazı bozukluklar kısa sürede düzeltilebilirken çenedeki bazı bozukluklarda ise kesinlikle cerrahi işlem uygulanması gerekmektedir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra sizleri mutlu gülümsemeler bekler. 

Güzel Bir Gülümsemeye Kavuşmak Özel Eryaman Dentestetik ile Mümkün

Özel Eryaman Dentestetik Ağız ve Diş Polikliniği amaç edindiği hedefleri gerçekleştirmek ve uygun olan kaliteli, etkin diş sağlığı hizmetini sunmak adına her zaman sizinledir. 

 

Hollywood gülüşü kişilerin hayat kalitesini büyük oranda artırmaktadır. Eryaman Acil Diş Hastanesi   Daha güzel gülümsemeler için bu yöntemi tercih eden hastalarda daha doğal görünümlü, yüz çenesiyle uyumlu dişler elde edilir. Tüm dişlerin renkleri daha net belli olur ve diş etleri daha sağlıklı gözükür. Diş üzerindeki kırıklar düzeltilerek güzel parlayan dişler elde edilir.