Eryaman Dental İmplantlar

Dental implantlar, ağızda eksik olan dişlerin yerine konma amacı güdülerek, genel olarak titanyum ve titanyum bileşikleri kullanılarak hazırlanan yapay diş kökleridir.

Halk arasında daha yaygın olarak bilinen adıyla diş implantı olarak da açıklayabildiğimiz dental implantlar, ağız içerisinde eksik olan diş kökünün yerine geçecek olan yapay bir diş köküdür.Eryaman Dental İmplantlar  Peki dental implantlar nasıl uygulanır? Bu tedavi koşulları nelerdir?   

Eryaman Dental İmplantlar Dental İmplant Tedavisi Neden Önemlidir?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybedilmiş dişler zamanla sağlıklı olan dişleri de etkileyecektir. Bu durumda da acil olarak bir müdahale edilmesi ve sağlıklı olan dişlerin etkilenmemesi için bir tedavi yöntemi belirlenmelidir. Dental implantlar tedavisi adını verdiğimiz bu tedavi ise hayat kurtarıcı bir etki yaratır.

Dental implantlar kaybın oluşturduğu boşluklara yerleştirilebildiği gibi ciddi iltihabi bir durum olmaması durumunda hemen diş çekimi sonrası da diş yuvasına yerleştirilebilmekte ve sizlere harika çözümler sunmaktadır.

Eryaman Dental İmplantlar Kimler Dental İmplantlar Uygulatabilir?

Dental İmplant tedavisi, tek diş eksikliği, çoklu diş eksikliği ya da komple dişsiz damaklarda tercih edilebilen, kişiye hayalini kurduğu sağlıklı dişleri sunan etkili bir tedavi yöntemidir. Eryaman Dental İmplantlar Dental implantlar tedavisini kimler uygulayabilir sorusuna verilecek en sağlık yanıt ise bu tedavide dikkat edilmesi gereken durumlardır.

Dental implantlara sahip olmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kemiğin uyum sürecidir. Dental İmplant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış olan kişilere uygulanmaktadır.Eryaman Dental İmplantlar  Ancak unutulmamalıdır ki kemik gelişiminin tamamlanmaması durumunda diş hekiminiz uygun koşulların sağlanması için bir tedavi uygulayacaktır.

Kemik gelişiminin yanı sıra Dental İmplantlar tedavisi için kullanılacak olan vidaların ilgili yuvaya takılabilmesi için çene kemiğinin uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması da gereklidir.


Eryaman Dental İmplantlar Dental İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Dental implatlar kişiye neredeyse kendi dişleriymiş gibi rahatlık sunmakta ve doğal görünüm kazandırmaktadır. Dental implantlar tedavisi, titanyum malzeme vida ile oluşturulan yeni diş kökünün takılması oldukça kısa bir zaman içinde olsa da ortalama olarak 4-6 ay kadar sürebilmekte ancak bunun sonucunda kişiye birçok fayda sunmaktadır. Eryaman Dental İmplantlar Bu tedavi sonrasında dişlere gereken özen gösterildiği takdirde dental implantlar ömürlüktür. Bu nedenle Eryaman Dent Estetik Polikliniği’nde hekimlerimize danışarak hasta-hekim işbirliği ile dental implantlar tedavinizi belirleyebilirsiniz.