Eryaman İmplant

İmplant Tedavisi


Eryaman İmplant Ağızda eksik olan dişlerin yerine konma amacı güdülerek, genel olarak titanyum ve titanyum bileşikleri kullanılarak hazırlanan yapay diş köklerine implant tedavisi adı verilir. Eryaman İmplant Diş implantı olarak da açıklayabildiğimiz implant tedavisi, eksik olan diş kökünün yerine geçecek olan yapay bir diş kökünü anlatmaktadır. Son derece önemli olan bu diş tedavisi, hasta ve hekimin ön görmesi üzerine çeşitli tedavilerle birlikte uygulanabilir.

 
İmplant Tedavisi Neden Önemlidir?


Kaybedilmiş Eryaman İmplant dişler zamanla sağlıklı olan dişleri de etkiler. Bu noktada implant tedavisi hayat kurtarıcı bir etki yaratır. Eryaman İmplant Kaybın oluşturduğu boşluklara yerleştirilebildiği gibi ciddi iltihabi bir durum olmaması durumunda hemen diş çekimi sonrası da diş yuvasına yerleştirilebilmektedir. 


İmplant tedavisi, tek diş eksikliği, Eryaman İmplant çoklu diş eksikliği ya da komple dişsiz damaklarda tercih edilebilen bir tedavi yöntemidir. Ancak, implant tedavisinde Eryaman İmplant dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kemiğin uyum sürecidir. İmplant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış olan kişilere uygulanmaktadır. İmplant tedavisi için kullanılacak olan vidaların ilgili yuvaya takılabilmesi için Eryaman İmplant çene kemiğinin uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması mutlak bir zorunluluktur. Çene kemiğinin uygun yükseklik ve genişliğe sahip olmaması durumların da ise kemik alt yapısı tedavisi izlenir. 


Kemik altyapısı Eryaman İmplant hekim kontrolünce oluşturulduktan sonra implant işlemi yapılabilmektedir. 


Diş İmplantı ile Doğal Sonuçlar


İmplant tedavisi titizlikle gerçekleştirilmesi Eryaman İmplant gereken bir tedavidir. Yerleştirilecek implantın kaç adet olacağı ise ancak hekimin klinik ve radyografik muayenesinden sonra belirlenebilmekte ve onun önerisince Eryaman İmplant uygulanabilmektedir. Basit bir anlatımla, eğer yeterli kemik bulunuyorsa her dişin yerine bir implant uygulaması yapılabilir. Bazı durumlarda ise iki Eryaman İmplant implant aralıklı olarak yerleştirilip üzerine köprü protezi yapılarak farklı bir implant tedavisi tedavisi yöntemi izlenebilir. 


Kişiye neredeyse kendi dişleriymiş gibi rahatlık sunan, doğal görünüm Eryaman İmplant katan implant tedavisi titanyum malzeme vida ile oluşturulan yeni diş kökünün takılması oldukça kısa bir zaman içinde olsa da ortalama olarak 4-6 ay kadar sürebilmektedir. Eryaman İmplant Bunun en büyük nedeni ise diş kemiği ile yeni kökün biyolojik kaynaşmasının zaman alabilir olmasıdır.


İmplant tedavisi, tedavi sonrasında dişlere gereken Eryaman İmplant özen gösterildiği takdirde neredeyse ömürlük bir tedavi olabilmektedir. Uzun kullanım imkânına sahip, kemik sağlığınca uyumlu, doğal sonuçlar veren bu tedavi Eryaman İmplant yönteminin fiyat aralıkları ise tedavi aşamaları ve yöntemlerine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle Özel Eryaman Dentestik Polikliniğinde hekimlerimize danışarak hasta-hekim işbirliği ile bir tedavi belirleyebilir, sağlıklı gülüşlere kavuşabilirsiniz.