Susuz Mahallesi Kanal Tedavisi

Ağız sağlığı yalnızca dişlerimizi değil genel sağlığımızı da doğrudan etkilemektedir. Öyle ki ağız bakımımıza gerekli özeni vermememiz halinde sağlığımız da bundan olumsuz olarak etkilenmeye başlar. Susuz Mahallesi Kanal Tedavisi Öte yandan diş kayıpları, gün geçtikçe diğer sağlam olan dişlerin de zarar görmesine yol açar. Bu nedenle mutlaka önlem alınmalı ve ağızda eksik olan dişler doldurulmalıdır.

Diş yüzeyinde başlayan çürümeler tedavi altına alınmalı ve mutlaka hekim kontrolünde tutulmalıdır. Kimi zaman diş kaybını önlemek için kullanılan tedavi yöntemlerinden birisi de kanal tedavisi olarak bilinir. Susuz Mahallesi Kanal Tedavisi Kanal tedavisi, ciddi anlamda çürüyen veya enfekte olan bir dişi onarmak ve kayıptan kurtarmak için kullanılan oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Özel Eryaman Dentestetik Ağız ve Diş Polikliniği başarılı, etkili bir tedavi yöntemi izler. 

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? 

 Kanal tedavisi işlemi sırasında, sinir ve diş özü (pulpa) alınarak dişin iç kısmı temizlenmekte ve akabinde doldurulmaktadır. Halk arasında genellikle korkulara sebebiyet veren bu yöntem, dişi kurtarmak ve diş kaybını engellemek için oldukça sağlıklı ve etkilidir. Kanal tedavisi erken başlanması gereken bir tedavi yöntemidir. Tedaviye erken başlamak dişi kurtarmak açısından çok önemlidir. Susuz Mahallesi Kanal Tedavisi Örneğin ağrıyan diş uzun süre ihmal edildiğinde ve gerekli önlemler alınmadığında, çevredeki dokulara enfeksiyon yayılması görülür. Bu da hem mevcut dişin kaybına hem de diğer dişlerin çürümesine neden olur. 

Kanal tedavisi uygulanan diş uzun ömürlüdür ve sağlıklı dişlere uygulanan günlük bakımın uygulanmasına ihtiyacı vardır. Ağız bakımı ihmal edildiği takdirde kanal tedavisi yapılan dişlerde de çürüme yaşanabileceği unutulmamalıdır.  

Kanal Tedavisini Kimler Yaptırabilir? 

Eğer ki dişteki iltihap diş yüzeyinde çok fazla ilerlemiş ise maalesef kanal tedavisi kullanılamaz ve diş çekimine gidilir. 
Dişte ağrı, çürüme gibi durumlarda mutlaka hekime gözükülmelidir.Susuz Mahallesi Kanal Tedavisi  Dişlerde sıcak ve soğuk yiyecek- içecek hassasiyeti ve sızlamalar, ani ve genelde nedensiz ağrılar, apse oluşumu gözüküyorsa mutlaka bir hekim değerlendirilmesinden geçilmeli ve uygun tedavi planı belirlenmelidir. 

Sağlık, kişiye özel bir durumdur.Susuz Mahallesi Kanal Tedavisi  Bu nedenle herkes için aynı olabilecek bir durum ve süreden bahsetmek yanlış bilgilendirme olacaktır. Muayene sonrasında kanal tedavisi kararı veren hekim ilk olarak dişi tedavi için hazırlayacaktır. Örneğin dişteki iltihaplanmanın kuruması, kanalların açılması için bir takım ilaçlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Böyle durumlarda ilgili yere bu ilaçlar konularak beklenebilir. En sağlıklı zaman aralığını sizlere doktorunuz söyleyecek ve sizler için en uygun tedavi planlamasını yapacaktır. 

Özel Eryaman Dentestetik Ağız ve Diş Polikliniği amaç edindiği hedefleri gerçekleştirmek ve uygun olan kaliteli, etkin diş sağlığı hizmetini sunmak adına Ankara’da kanal tedavisi vermektedir. Ankara’da estetik diş hekimliği, özel diş tedavileri ve genel diş hekimliği gibi diş alanındaki tüm tedavileri gerçekleştirmek adına ilerleyen Özel Eryaman Dentestetik’te sistematik, dinamik ve bütünleşmiş bir hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.