Susuz Mahallesi İmplant

Ağızda eksik olan dişlerin yerine konma amacı güdülerek, genel olarak titanyum ve titanyum bileşikleri kullanılarak hazırlanan yapay diş köklerine implant tedavisi adı verilir. Susuz Mahallesi İmplant Diş implantı olarak da açıklayabildiğimiz implant tedavisi, eksik olan diş kökünün yerine geçecek olan yapay bir diş kökünü anlatmaktadır. Son derece önemli olan bu diş tedavisi, hasta ve hekimin ön görmesi üzerine çeşitli tedavilerle birlikte uygulanabilir.

İmplant Tedavisi Neden Önemlidir?

Kaybedilmiş dişler zamanla sağlıklı olan dişleri de etkiler. Bu noktada implant tedavisi hayat kurtarıcı bir etki yaratır. Kaybın oluşturduğu boşluklara yerleştirilebildiği gibi ciddi iltihabi bir durum olmaması durumunda hemen diş çekimi sonrası da diş yuvasına yerleştirilebilmektedir. 

İmplant tedavisi, tek diş eksikliği, çoklu diş eksikliği ya da komple dişsiz damaklarda tercih edilebilen bir tedavi yöntemidir. Ancak, implant tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kemiğin uyum sürecidir. Susuz Mahallesi İmplant İmplant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış olan kişilere uygulanmaktadır. İmplant tedavisi için kullanılacak olan vidaların ilgili yuvaya takılabilmesi için çene kemiğinin uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması mutlak bir zorunluluktur. Susuz Mahallesi İmplant Çene kemiğinin uygun yükseklik ve genişliğe sahip olmaması durumların da ise kemik alt yapısı tedavisi izlenir. 

Kemik altyapısı hekim kontrolünce oluşturulduktan sonra implant işlemi yapılabilmektedir. 

Diş İmplantı ile Doğal Sonuçlar

İmplant tedavisi titizlikle gerçekleştirilmesi gereken bir tedavidir. Yerleştirilecek implantın kaç adet olacağı ise ancak hekimin klinik ve radyografik muayenesinden sonra belirlenebilmekte ve onun önerisince uygulanabilmektedir.Susuz Mahallesi İmplant  Basit bir anlatımla, eğer yeterli kemik bulunuyorsa her dişin yerine bir implant uygulaması yapılabilir. Bazı durumlarda ise iki implant aralıklı olarak yerleştirilip üzerine köprü protezi yapılarak farklı bir implant tedavisi tedavisi yöntemi izlenebilir. 

Kişiye neredeyse kendi dişleriymiş gibi rahatlık sunan, doğal görünüm katan implant tedavisi titanyum malzeme vida ile oluşturulan yeni diş kökünün takılması oldukça kısa bir zaman içinde olsa da ortalama olarak 4-6 ay kadar sürebilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise diş kemiği ile yeni kökün biyolojik kaynaşmasının zaman alabilir olmasıdır.

İmplant tedavisi, tedavi sonrasında dişlere gereken özen gösterildiği takdirde neredeyse ömürlük bir tedavi olabilmektedir. Susuz Mahallesi İmplant Uzun kullanım imkânına sahip, kemik sağlığınca uyumlu, doğal sonuçlar veren bu tedavi yönteminin fiyat aralıkları ise tedavi aşamaları ve yöntemlerine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle Özel Eryaman Dentestik Polikliniğinde hekimlerimize danışarak hasta-hekim işbirliği ile bir tedavi belirleyebilir, sağlıklı gülüşlere kavuşabilirsiniz.