Merak Ettikleriniz

Kaç Yaşında İmplant Yapılır ?

Kemik gelişimine bağlı olarak 18 yaşını tamamlayan bireylerde üst yaş limiti olmaksızın uygulanabilir.


Tek Dişe İmplant yapılır mı?

Tek diş kaybında yanındaki dişlere hiçbir işlem yapmadan (küçülme , tıraşlama) implant yerleştirilir. Hatta aynı seansta geçici dişler yapılarak hasta günlük hayatına devam edebilir.


Köprü mü daha iyi implant mı?

Köprü yapmak boşluğun her iki yanındaki dişlerin küçültülmesi sonucu dişlerin üzerine yapıştırılarak yapılan protezlerdir. İmplant ise sadece boş olan bölgedeki kemik yapısının içine yerleştirilen titanyum vidalar sayesinde yapay kök elde edilerek üzerine protez yapılan materyallerdir.


Hangi Durumlarda İmplant Yapılmaz ?

Herkese implant uygulanamayabilir. Özellikle ağız hijyeni kötü (sigara alışkanlığı) olan hastalarda bazı sistemik hastalıkların varlığında kemik yapısı uygun olmayan hastalarda implant yapılmaz.


Alt ve Üst Çene de Kaç İmplant Yapılır?

Alt ve üst çenede kemik yapısı ve tipi birbirinden farklıdır. Üst çene daha spongiyoz (süngerimsi) kemik yapısında olduğu için tümden dişsiz vakalarda  üst çenede 8, alt çenede 6 implant uygulanmaktadır.


İmplant Ömürlük mü?

İmplantın ve ağız içinde yapılan tüm protezlerin ömürlerini belirleyen şey yeterli ağız hijyeni ve 6 aysa bir diş hekimi kontrolüdür.


İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Yerli implant fiyatları (üst yapı protezi hariç) 1750 TL’den başlıyor. İthal implantlarda değişik markalara göre fiyat aralığı 3500 TL’den başlıyor.


Kaplama Dişin Altındaki Diş Çürür Mü?

Diş eksikliğinde veya estetik amaçlı yapılan diş kaplamalarında ölçü (kalıp) alınarak yapıldığı için dişeti sağlığımızı korumayıp yeterli bakım yapmazsak dişeti çekilmesine bağlı sızıntıyla diş kaplamaların altındaki dişler çürüyebilir.